Împarte ştirea cu prietenii tăi:

După 1-1 cu Irlanda de Nord în superioritate numerică din minutul 39 îndrăznesc să afirm că nu vom ajunge niciodată la EURO 2020, chiar și dacă se va juca undeva prin 2035.

Altminteri, calificarea la Cupa Mondială din 2022 va rămâne la capitolul “pentru alții… care și-au dorit mai mult victoria” (Liga Națiunilor fiind un fel de trambulină spre Qatar).

În altă ordine de idei, schimbarea de look a lui Chiricheș chiar n-are nicio legătură cu fotbalul.

Până la urmă, în loc de concluzie, am avut din nou ghinion!

Update: Islanda pierde greu cu Anglia

Intre timp a jucat si Islanda, viitoarea noastra adversara in barajul pentru EURO 2020.

Insularii au primit vizita Angliei pe acelasi teren unde vom juca si noi, in 8 octombrie, si a fost invinsa greu, cu 1-0, dintr-un penalty in minutul 90.

Statistic vorbind, Anglia a dominat autoritar meciul, insa Islanda a aratat o organizare defensiva care ne da frisoane.

Se putea incheia 1-1, daca Bjarnasson transforma o lovitura de la 11 metri in minutele aditionale.

Asadar, ne asteapta un meci infernal contra Islandei, echipa care la aceasta ora evolueaza intr-o liga superioara Romaniei si va porni cu prima sansa la victorie contra noastra.